Sanayi Dedektörleri


        1986 yılından beri metal dedektörü üretiminde Türkiye’nin bir numarası Elsan Elektronik Sanayii olarak, 1998 yılından bu yana ihtiyaçlarınız doğrultusunda çeşitli sanayi dedektörleri üretmekteyiz. Tamamen kendi üretimimiz olan sanayi dedektörlerimiz ithal muadillerinden hem daha kaliteli, hem de daha hesaplı ürünler olup, siparişlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre tasarlanarak imal edilmektedir.

        Uzun yıllardır üretilen sanayi dedektörlerimiz; tekstil, gıda, tarım, ürün imalat, hammadde sanayii, madencilik, geri dönüşüm gibi pek çok sektörde kullanılmakta, sağlam tasarımlarıyla güvenilir hizmet vermektedirler. Ürünlerimiz kullanıldıkları sektörün gereksinimlerine göre farklı teknolojiler ile donatılmaktadır. Bir gıda üretim tesisinde kullanılacak olan dedektörün, bir kumaş dokuma fabrikasında kullanılacak dedektörden pek çok yönden farkları bulunur. Bu dedektörlerde kullanılan teknolojilerin yanısıra, farklı düzenlemelere tabi tutuldukları için (gıda dedektörlerinde paslanmaz çelik kullanımı zorunluluğu gibi) tasarım ve imalatlarının her aşamasında ayrıca özen göstermek gerekmektedir. Elsan olarak tecrübemiz çok farklı alanlarda kullanılan bu dedektörleri size en üst kalitede sunmamıza imkan vermektedir. 

       Ürünlerimiz müşterinin istediği ebatların imkan verdiği en yüksek hassasiyette çalışabilecek şekilde tasarlanır. Sanayi dedektörlerinde pencere açıklığı (ürünün geçeceği aralık) genişledikçe, dedektörün tespit hassasiyeti de orantılı olarak azalır. Dedektörlerimiz küçük pencere açıklıklarında 0.5 mm çapında demir bilyeyi, normal pencere açıklıklarında 1 mm çapında demir bilyeyi bulabilmektedirler.

       Sanayi dedektörlerinin fiyatlandırılması müşteri taleplerine göre değişiklik gösterdiği için, bilgi için lütfen firmamızla irtibata geçiniz.

       Aşağıda farklı sektörlerde çalışan firmalarca kullanılan dedektörlerimize birkaç örnek görebilirsiniz. 

konveyorlu

Özerdem (Erzincan) Et İşleme tesisinde kullanılan konveyörlü gıda dedektörümüz.

deri

İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayiinde kullanılan hammadde dedektörümüz

ulusoy

Ulusoy Un Fabrikasında (Tekirdağ) kullanılan gıda dedektörümüz

ugur

Uğur Derin Dondurucu (Aydın) fabrikasında kullanılan plastik hammadde dedektörümüz.

ordu

Ordu Belediyesinde kullanılan atık geri dönüşüm metal dedektörümüz.

sanko

Sanko Çimento Narlı (Kahramanmaraş) fabrikasında kullanılan çimento metal dedektörümüz.

boyer

Boyer Tekstil (Bursa) fabrikasında kullanılan tekstil dedektörümüz.

vitra

Vitra – Artema (Bilecik) karo seramik fabrikasında kullanılan hammadde dedektörümüz.